fbpx
Skip to main content
התחדשות פנים

חידוש פנים והצערת העור

דיקור סיני קוסמטי לחידוש פנים והצערת העור ללא ניתוח הינו שיטה בטוחה ללא כאבים שמפחיתה סימני הזדקנות מואצת. למרות שדיקור סיני להתחדשות הפנים נקרא לעתים קרובות הליך קוסמטי, סוג טיפול זה מעניק אפקט יותר חזק ומורגש הנראה לעין. הליך זה מאפשר את התחדשותו והתרעננותו של כל הגוף ולא רק מתיחת פנים קטנה.

ישנם שני יתרונות עיקריים לדיקור סיני: ראשית, יש לו השפעה מקומית ניכרת, ושנית, הטיפול משפיע על שורש הבעיה. ההשפעה ברמה המקומית מתבטאת בירידה בסימני ההזדקנות החיצוניים, וברמה השורשית והעמוקה, בתיקון חוסר האיזון ההורמונאלי, בעיות במערכת עיכול ומתח נפשי. בנוסף, תוצאות הטיפול הן לטווח ארוך.

לאחר פגישת אקופונקטורה, את/ה יכול להיראות צעיר/ה יותר בלא פחות מ 5-15 שנים! קמטים נעלמים, שקיות מתחת לעיניים מופחתות, לסתות מתחזקות, נפיחות יורדת, עפעפיים וסנטר כפול לא נראים.

הטיפול גורם לשינויים נוספים, לדוגמה: הגברת לחות העור עקב זרימת הדם והלימפה אל פני השטח, עלייה בייצור קולגן, מתיחת השרירים והעור והיעלמות האקנה באמצעות ביטול חוסר איזון הורמונאלי. העיניים גם הן מתבהרות ומתנקות -  מה שמאפשר  ליופי הייחודי של כל אדם להתבטא. יחד עם זאת, הדיקור אינו מוביל לתוצאות דרמטיות כמו רוב הטיפולים מקובלים, אך מסייע להצעיר ללא תופעות לוואי.

דיקור סיני אסתטי של הפנים גורם:

 1. שיפור טונוס השרירים והתכווצות העור;
 2. הגברת ייצור קולגן
 3. צמצום השקיות מתחת לעיניים;
 4. הפחתת העור השקוע;
 5. הסרת קמטים פנים דקים;
 6. צמצום קמטים עמוקים;
 7. ביצוע איזון הורמונלי המונע אקנה ועור יבש;
 8. הגברת לחות העור על ידי שיפור זרימת הדם אל הפנים;
 9. שיפור העור באמצעות הגברת זרימת הדם;
 10. הידוק נקבוביות העור;
 11. הרמת עפעפיים:
 12. צמצום נקודות הגיל;
 13. צמצום ביטויי לחץ בפנים;
 14. ביטוי יופי מולד והברקת העור.
 15. יישור קווי המתאר של הפנים והצוואר (התחדשות העור),
 16. הגברת הטורגור (turgor) של רקמות (הרמת פנים לא פולשנית),
 17. ירידה או היעלמות של קמטים על המצח, האף, " (התחדשות פנים)
 18. צמצום או היעלמות נפיחות בפנים, פטוזיס (השמטת) עפעפיים ולחיים נעלם,
 19. חומרת הקפל הנזולביאלי מופחתת,
 20. "הסנטר הכפול" פוחת או נעלם (מתיחת פנים)
 21. שיפור העור,
 22. נקבוביות מוגדלות מצומצמות
 23. שיפור טונוס שרירי הפנים והצוואר (מתיחת פנים לא פולשנית).

מי ייהנה מהתחדשות פנים על ידי דיקור סיני אסטטי?

אנשים מעל גיל 35 שברצונם להיראות ולהרגיש צעירים וכל מי שרוצה להאט את תהליך ההזדקנות. התחדשות פנים מתאימה לאלו שיש להם קמטים עמוקים, קווים עדינים על הפנים, שקיות מתחת לעיניים, שקעים, נפיחות, עפעפיים שמוטים, סנטר כפול, נקבוביות גדולות, עור יבש או אקנה.

נקודות שונות מופעלים על פי הדרישות האישיות שלך. אדם עם עור יבש מדי, למשל, דורש גישה שונה מאשר אדם עם בצקת מוגזמת.

האם אקופונקטורה באמת נותנת כזו השפעה קוסמטית?

השימוש בדיקור סיני בקוסמטולוגיה, בייחוד כדי למנוע ולהפחית קמטים, החל ביפן, בהונג קונג ובארה'' ב. עתה הוא מושך יותר ויותר תשומת לב באירופה. יעילות הדיקור נובעת מהשפעתו הישירה על אנרגיית הגוף, הסרת פגמים או הוספת אנרגיה בעת הצורך.

על פי דיווח שפורסם ב Acupuncture  International Journal of Clinical , בו תוארו  300מקרים של טיפול פנים בדיקור סיני - 90% מההשפעות היו מפגישת טיפול אחת בלבד.

השפעות האקופונקטורה כללו:  הרזיית העור והפיכתו לרך וחלק יותר, הגמשת שרירי הפנים והחלקת הקמטים, הפיכת העור לבריא יותר. הבהרתו והתחדשותו הכללית, אשר אינה מוגבלת רק לפנים.

לדברי ידוענים רבים מהוליווד, התחדשות פנים באמצעות דיקור היא שיטה בטוחה של שחזור יופי וחלופה יעילה יותר מהחומרי מילוי.

איך זה עובד? 

נקודות אקופונקטורה על הפנים, כמו גם נקודות מסוימות על הגוף, לוקחות חלק בתפקוד האיברים הפנימיים בהתאם לצרכים האישיים של בן האדם.

דיקור סיני מעורר ייצור של קולגן המסייע ליישור בקווי פנים, להפחתת שקעים ושקיות מתחת לעיניים, ולשיפור הטורגור של העור. טיפול זה יכול לתרום גם להתמודדות עם אקנה, צלקות ומחלות שונות המשפיעות על סימטרית וחלקות הפנים - כגון שבץ או שיתוק של בל.

השפעת הדיקור נובעת מההשפעה בנקודות ה"השפעה כללית", האחראיות על התחדשות העור, שיפור הברק והצבע, שיפור חילוף החומרים ההורמונלי וכו ', ועל נקודות ה"השפעה המקומית" האחראיות על הקמטים, הנפיחות, והעור המתוח.

מספר המחטים הדרושים לכל פעולה יכול לנוע בין 20 ל 70 מחטים, בהתאם לכל מקרה ספציפי.

מהו מהלך הטיפול?

המפגש הראשון נמשך כשעה וחצי וכולל דיון על הבריאות הכללית שלך עם הטיפול הבא.
המפגשים הבאים יימשכו כשעה עד שעה וחצי. על מנת לראות תוצאות יש לבצע טיפול בתדירות של אחת לשבוע במשך 10-15 שבועות. רק מחטים דקים מאוד המשמשים עבור כל הליך דיקור, יהפכו את הטיפול ליעיל ונוח ככל האפשר.
הטיפול מתחיל בעיסויי פנים מרגיעים באמצעות טכניקות ייחודיות ושילוב כלים מעולם הרפואה הסינית העתיקה. בתום העיסוי מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים וכן על הגוף למשך כ 40-45 דקות. משלימים ומשפרים את התחדשות הפנים עם דיקור סיני. לאחר אקופונקטורה, מסכת סיליקון קר לתקופה קצרה כדי למנוע דימום, ולאחר מכן מסכה תזונתית לעור (משתנה בהתאם לסוג העור). רוב האנשים מוצאים את הטיפול כמאוד מרגיע ומאפשר התחדשות. מומלצים הליכי תמיכה פעם ב1-3 חודשים.

מהי ההשפעה המקומית על ההזנה של רקמת הפנים?

המחט נכנסת אל הרקמות בעומק של 1 ס"מ ויוצרת סביב האזור "תגובה" ברדיוס של עד 2.5 ס"מ. כתוצאה מכך, מוגברת זרימת הדם והפלזמה במקום זה, מטבוליזם מקומי מתגבר ופיברובלסטים עם כל התגובות הבאות רלוונטיים מתחזקות.  בנוסף, המחט גורמת למיקרו-פגיעה ברקמות המובילה למפל תגובות ריפוי , מה שבתורו מוביל לעליית הטונוס, האלסטיות ולחות של העור, כלומר, הגורמים העיקריים של התחדשות העור.

מהי ההשפעה הכוללת של דיקור סיני על מערכת נוירולוגית מרכזית?

אקופונקטורה כבר מזמן הוכחה כמעוררת את ייצור "הורמון השמחה" - סרוטונין ואופיאטים אנדוגנים, אנדורפינים. לכן, במהלך ההליך, פאציאנטים מקבלים חלק נוסף של חוויות חיוביות, מקבלים הרפיה והרגעה, אשר בחיים המודרניים אינם מיותרים כלל. טיפול בדיקור סיני, במיוחד בחולים עם לחץ נפשי כרוני משמעותי, מפחית את רמת ההורמון קורטיזול, אשר העמיתים הזרים שלנו מכנים "הרוצח השקט". הם נהנים מירידה בפעילות דלקתית ברקמות, כולל העור, וכתוצאה מכך, ישנה התחדשות כללית המובילה להתחדשות העור. יש לציין כי רפלקסולוגיה משפיעה לא רק על מערכת העצבים המרכזית, אלא גם על מערכת הלב וכלי הדם, האנדוקרינית ומערכת החיסון של הגוף.

מהם הכאבים ותופעות הלוואי האפשריות של דיקור סיני?

הכאב בהרדמה מקומית כמעט נעדר. 10-15 דקות לפני התהליך נמרח קרם 5% המשכך כאבים מקומיים. ישנם פאציאנטים שסובלים בשקט את ההליך ללא הרדמה. על התהליך משפיע גם כן יום הווסת, נוכחות או חוסר לחץ נפשי, איכות השינה. התוכנית מותאמת אישית על מנת למנוע כאב וכדי להפוך את ההליך עבור המטופל לא רק נסבל, אלא גם נוח.

כדי להפחית את הכאב עבור הכנסת מספר גדול של מחטים דקות, אני משתמש בידית עזר עם הזרקת מחט אוטומטית AcuPro.

תופעות לוואי:

א) – שטף דם עלול להתרחש באתר הזרקת המחט. כמובן, אני מנסה לעקוף אזורי סיכון מוגבר של דימומים. בנוסף, הטכניקה עצמה בהכנסה והוצאת המחט מכוונת למזער תופעות לוואי כאלה. מיד לאחר הוצאת המחטים, מסכת סיליקון מקורר נמצאת על המטופל במשך 5 דקות כדי לעצור ולו את הדימום הקטן והאפשרי מאתרי זריקות ולהפחית את הסבירות לשטף דם. במידה ושטף דם או דימום עדיין מתרחשים, אני רוצה להזכיר לכולם את השיטה העתיקה ביותר של טיפול במחלות רבות על ידי דימום - חיג'ם (מגמה זו של רפואה עתיקה היא בת יותר מ 4,000 שנה ומסייעת למטופלים על ידי דימום). אין ספק כי דימום תת עורי מגרה היווצרות והתאוששות הקולגן ותאי השריר.

ב) - במקרה של חוסר ההיגיינה מספק לאחר טיפול הפנים בדיקור, יכולה להתרחש דלקת במקום הדיקור לאחר הוצאת מחטים. עבור כל מטופל אני ממליץ לקנות ולהשתמש קרם

Aflumycin ולמשוח את כל האזורים החשודים לדלקת זו.  הקרם מסייע במהירות למניעת הידרדרותה לחיסול מוקדיה של הדלקת.

למי מיועדת השיטה?

דיקור קוסמטי מיועד לגברים ונשים המעוניינים להאט את קצב תהליך הזדקנות העור ויצירת הקמטים, תוך כדי תמיכה בבריאותם הכללית. בנוסף, מתאימה השיטה למעוניינים לטפל באופן פעיל בקמטים וקמטוטים שכבר נוצרו. 

למי השיטה אינה מתאימה?
התוויות אבסולוטיות:

 • בעלי מחלות הורמונליות זיהומיות, אלרגיות פנים (אקנה, דרמטיטיס, הרפס (Herpes labialis), יבלות, ויטיליגו וכו ');
 • בעלי נטייה של העור ליצור צלקות קלואידיות מובהקות;
 • דממת;
 • מחלות זיהומיות (ARTI, שפעת, דלקת הלחמית, סינוסיטיס, דלקת האוזן, דלקת גרון, חום);
 • מחלות אונקולוגיות;
 • אפילפסיה;
 • לקיחת נוגדי קרישה.

התוויות יחסיות:

 • נטייה של העור ליצור צלקות, ושטפי דם;
 • יתר לחץ דם (נוכחות קפיצות לחץ דם גבוה);
 • סוכרת תלויית אינסולין;
 • פרפור פרוזדורים;
 • הריון.

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים