fbpx
Skip to main content
טיפול במחלות בדרכי הנשימה

דיקור סיני לטיפול במחלות בדרכי הנשימה ובסינוסיטיס

גופנו זקוק לחמצן כדי לנשום, וכל תא בגופנו זקוק לחמצן כדי לעזור בקליטת אנרגיה מהמזון ובביצוע תפקידיו החיוניים. מערכת הנשימה שלנו היא שמעבירה אוויר לריאותינו, מפרידה בין חמצן לשאר מרכיביו, ואז מעבירה אותו לשאר חלקי הגוף כדי להזין ולתחזק את החיים, מערכת הנשימה היא גם זו שמוציאה את הפחמן הדו חמצני מהגוף. כאשר מערכת זו נכשלת והגוף אינו יכול לספוג מספיק אוויר או להפריש מספיק פסולת, הדבר מביא לרמות חמצן נמוכות באופן מסוכן.

מחלות נשימה:

  • נזלת כרונית, סינוסיטיס, גאימוריטיס.
  • ברונכיטיס כרונית.
  • אסתמה בסימפונות.
  • דלקת ריאות כרונית, אלבאוליט.
  • דלקת הלוע הכרונית, לרינגיט, פרינגיט, פולינוז. 

מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) היא מחלה מתקדמת המקשה על הנשימה. COPD היא בעיה חמורה בבריאות הציבור; על פי ארגון הבריאות העולמי, כ-64 מיליון אנשים ברחבי העולם סובלים כיום מ-COPD בינוני עד חמור. למעשה, ארגון הבריאות העולמי דירג את COPD כסיבת המוות החמישית המובילה בעולם, כמו כן COPD מוערך כגורם המוות העתידי השלישי במספר עד 2030. דרכי הנשימה אצל אנשים עם COPD חסומים חלקית, מה שמקשה על כניסה ויציאה של האוויר לריאות. COPD הוא בדרך כלל תערובת של שני מצבים: אמפיזמה וברונכיטיס כרונית. באמפיזמה, שקיקי האוויר הזעירים בריאות (alveoli) נפגעים ואינם יכולים להימתח כראוי, מה שגורם לאנשים להרגיש קוצר נשימה. בברונכיטיס כרונית דרכי הנשימה המובילות אוויר לריאות מודלקות ומייצרות יותר מדי ריר, שמצמצם את דרכי הנשימה ומקשה על הנשימה.

תרופות כגון מרחיבי סימפונות, סטרואידים בשאיפה, סטרואידים דרך הפה ומשאפי שילוב יכולים לעזור, אך כולם רק מפחיתים את הסימפטומים ואינם משפיעים על בסיס המחלה. החדשות הטובות הן שטיפולים הוליסטיים כמו דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, רפואה סינית מסורתית-TCM) משנים באופן מהותי את מהלך המחלה ומשפיעים באופן חיובי על שיפור מצבו של המטופל.

דיקור סיני לטיפול במחלות דרכי הנשימה משמש בהצלחה לטיפול ברוב מחלות הנשימה.

דיקור סיני לטיפול בדרכי הנשימה מעורר זרימת דם ללא הפרעה בגוף, זהו אחד היתרונות המוכחים של הסיוע והוא מהווה מטרה חשובה בכל טיפול הקשור לבעיות קלות. דיקור סיני לטיפול במחלות דרכי הנשימה לא רק מגביר את זרימת הדם המוביל חמצן לתאי הגוף, אלא גם מסייע בהגברת מערכת הנשימה ועשוי להשפיע על נשימה דלקתית, לשפר את הנשימה החלקה ולעודד שחרור חומרים כימיים המרחיבים את דרכי הנשימה, מה שמקל על כל נְשִׁימָה.

זה עוזר להפחית את ההתרחבות ולהפחית את התכווצויות השרירים ואת העוויתות, תוך הגברת נפח הריאות. 

סינוסיטיס היא דלקת של סינוס אחד או יותר המופיעה כסיבוך בנזלת חריפה, שפעת ומחלות זיהומיות אחרות. המטופל חווה אי נוחות באזור האף והפרנוס, אשר עולה בהדרגה. קושי בנשימה באף, אף סתום, הקול הופך לאף, יתכן שיש הפרשות שקופות או מוגלתיות (צהובות, ירוקות) מהאף. בנוסף: חולשה, עייפות, כאבי ראש, חולשה, תיאבון לקוי, הפרעות שינה. 

שיטות הטיפול בהן משתמשים הרופאים הקונבנציונליים הן אנטיביוטיקה, תרופות המכווצות כלי דם, אנטיהיסטמינים, דקירה של הסינוס המקסיאלי. עבור הממברנה הרירית המודלקת והמיובשת מדי של דרכי הנשימה, אין דבר גרוע יותר מתרופות המכווצות כלי הדם - הם רק מגבירים את הנפיחות ומשבשים את זרימת הדם. ואנטיביוטיקה איננה תרופת פלא, חולים שסיימו טיפול אנטיביוטיקה ולא אחת פונים אליי לעיתים קרובות, התסמינים החריפים חלפו - הטמפרטורה פחתה, אך הגודש וההפרשות נותרו וכאבי הראש ממשיכים להפריע.

דיקור סיני לטיפול במחלות דרכי הנשימה ,בניגוד לרפואה המערבית, מחזיר את חוסר האיזון בגוף, ממריץ את יכולת הוויסות העצמי של הגוף. גישה הוליסטית מובילה להבנה שמחלות אינן מחלות של איברים בודדים. הטיפול בסינוסיטיס ברפואה הסינית נועד לחסל את הגורמים האמיתיים למחלה ואת נטייתו של המטופל לבעיה זו.

הצטננות, שפעת, שיעול, ברונכיטיס ואסטמה מטופלים ביעילות באמצעות דיקור סיני לטיפול בדרכי הנשימה ,כפי שמעידים חולים אסירי תודה רבים. המטופל מרגיש את ההשפעה במהירות רבה, ברוב המקרים כבר בשעות הראשונות לאחר תחילת הטיפול.

היתרון העיקרי של השיטה הוא שהטיפול מתבצע מבלי להרוות את הגוף בכימיקלים ואין לו תופעות לוואי. השיטה מפעילה את ההגנה העצמית של הגוף להתגברות על המחלה.

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים