fbpx
Skip to main content
טיפול במחלות עור

דיקור סיני לטיפול במחלות עור (דרמטיטיס כרונית ודרמטוזות)

בתרגול של רופא עור, לעיתים קרובות נתקלים במחלות הקשורות להפרעות במערכת העצבים המרכזית (CNS). כמו: אקנה, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, התקרחות, אקנה וולגריס, חזזית פלנוס, אקזמה, אורטיקריה, פריגיגו, ויטיליגו נחשבים דרמטוזים פסיכוסומטיים. 

מנגנון הפעולה של הדיקור על גוף האדם הוא כדלקמן:

 • האפקט משכך כאבים מושג על ידי גירוי סינתזה של חומרים מיוחדים - אנדורפינים - העלולים להשפיע על הרקע הפסיכו-רגשי והרגישות לגירויים כואבים. תרכובות ביולוגיות אלה הן אופיאטים אנדוגניים המפגינים השפעות חזקות נגד משככי כאבים.
 • כל התהליכים הדלקתיים מתקהים על ידי סינתזה של כמות נוספת של קורטיזול - הורמון האחראי על חילוף החומרים.
 • רמת לחץ הדם משוחזרת, בצקות בגוף נעלמות ומופעל התהליך הטבעי של התחדשות רקמות. כלומר זרימת המיקרו והזרם הורידי של הדם מיוצבות.
 • סינתזה של סרוטונין פותרת את הבעיה של מצב רוח רע, אובדן אנרגיה, דיכאון.
 • נורמליזציה של עבודת האיברים הפנימיים גורמת לשיקום מערכת החיסון.
 • מושג איזון מוחלט של טונוס השרירים.
 • העור מתנקה
 • כוחות ההמרצה של הגוף מופעלים.

מחקרים רבים ופרקטיקה קלינית הראו כי לדיקור סיני לטיפול במחלות עור, הוא בעל השפעה חיובית על דרמטוזים פסיכוסומטיים כמו: חזזית פלנוס, אטופיק דרמטיטיס, אקזמה, אורטיקריה חוזרת כרונית, פסוריאזיס, פרוריגו. חזזית pityriasis אדומה Deverji. מחקרים מדעיים רבים מוכיחים כי ניתן להשתמש בהצלחה בדיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתיTCM-) לטיפול באקנה, אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, יבלות וכיבים ברגליים. כמו כן, דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי-TCM) משמש הן לטיפול בפריחה חריפה בעור כמו הרפס זוסטר והן לטיפול במצבים כרוניים ובהשלכות הנוירולוגיות שלהם.

ניתוח מטא-אנליזה של 6 מחקרים שנערך לאחרונה בהשתתפות 522 משתתפים הסובלים מפסוריאזיס וולגריס שטופלו במגוון טיפולים הראה שלדיקור יש יתרונות גדולים בשיפור ציוני מדד החומרה של הפסוריאזיס ובהפחתת שיעורי ההישנות עד להחלמה מלאה (2015). חוקרים השיגו תוצאות דומות לגבי אקנה, הזעת יתר, אורטיקריה, שלבקת חוגרת, אקזמה, אטופיק דרמטיטיס ומחלות עור אחרות. 

נכון לעכשיו, יותר ויותר תשומת לב מוקדשת לשיטת הדיקור. זאת בשל העובדה שדיקור סיני נחשב כדרך פיזיולוגית לתיקון הפרעות בגוף.

יעילות הדיקור מושגת על ידי הפעלת מנגנוני ויסות פיזיולוגיים משלהם של הסביבה הפנימית של הגוף באמצעות חשיפה לנקודות פעילות ביולוגיות ספציפיות הנמצאות על העור. מבחינת מנגנוני הפעולה שלו, דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, רפואה סינית מסורתית - TCM) תופס את אחד המקומות החשובים ביותר בטיפול ומניעה של מצבים פתולוגיים שונים. 

זאת בשל העובדה שדיקור סיני כהליך רפואי, מספק מספר יתרונות ללא צורך בטיפול פולשני, היתרונות הם:

 • קדם ירידה ניכרת בתסמונת הכאב.
 • מסיר במהירות את הרקע הנוירוטי הכללי.
 • גורם לשרירים להיות רפויים באופן קבוע.
 • מפחית רעב של תאי הגוף לחמצן.
 • מפחית את ריכוז המתווכים הדלקתיים ובצקת דלקתית, המסייעים בשיפור תהליכים טרופיים ומיקרו-סירקולציה ברקמות, מגדילים את יכולות ההתחדשות של הגוף.
 • בנוסף, גם השפעה אימונומודולטורית, רגישות יתר. 

יתרונה של השיטה הוא שלא משתמשים בסוכנים תרופתיים: ההשפעה אינה מכוונת לאבר ספציפי (סימפטום), אלא לכל האורגניזם כולו, מכיוון שלמערכת העצבים המרכזית שלנו יש מבנה פלחי, ואז דרך עצבים רבים כל קטע מחובר עם הדרמטום המתאים... וכל דרמטום, בתורו, מתקשר לאזור ספציפי במוח, מערכת השלד והשרירים ואיברים פנימיים. דיקור סיני לטיפול במחלות עור, מכוון לריפוי מלא וכן מסלק את כל תסמיני המחלה.

בנוסף, בשימוש נכון הדיקור אינו גורם לתופעות לוואי וסיבוכים.

ניתן להשתמש באקופונקטורה - דיקור סיני לטיפול במחלות עור הן בשילוב עם שיטות טיפול אחרות והן באופן עצמאי.

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים