fbpx
Skip to main content
טיפול במחלות אוטואימוניות

טיפול במחלות אוטואימוניות. דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM)

בריאות טובה משמעותה היא איזון דינמי של אנרגיות בגוף וזרימתן ללא הפרעה דרך ערוצי אנרגיה. אם הכל פתוח, אין "סכרים שנבנו" בשום מקום, אז הכל בסדר והאדם בריא. אם מופיע סימפטום של מחלה (סימפטום פירושו אות), צריך לחפש מה לא בסדר, איפה הזרימה חסומה. כמובן שבמקרים בהם קיים איום ממשי על החיים, הרפואה המערבית עובדת מצוין ולרוב מצילה חיים רבים. אבל בטיפול במחלות כרוניות, כמו למשל מחלות אוטואימוניות, דלקות פרקים או הפרעות עיכול, הרפואה האלטרנטיבית חזקה יותר. באמצעות שיטת הדיקור הסיני, ניתן, דרך נקודות הדיקור, לתקן את חוסר האיזון האנרגטי שמופיע בגופנו וגורם לתסמינים הנ"ל. 

הרפואה הסינית עוסקת בעצם גורם המחלה - שהוא לרוב לא מוחשי, ולא בסימפטומים.     

מחלה אוטואימונית היא מצב בו מערכת החיסון של הגוף תוקפת את עצמה. תפקידה של מערכת החיסון הוא להגן על הגוף מפני גורמים פתוגניים זרים כגון זיהומים חיידקיים ווירוסים. מערכת חיסון בריאה יכולה להבחין בין פתוגנים לתאים בריאים של עצמה, אך במחלה אוטואימונית, הגוף טועה ומזהה את התאים והרקמות הבריאים שלו בתור פתוגנים ותוקף אותם.

יש כיום יותר מ-100 מחלות אוטואימוניות ודאיות או חשודות ככאלה, כל אחת מהם עם מניעים ותופעות לוואי משלה. לאחד מכל חמישה אנשים בארצות הברית (זאת אומרת יותר מ-50 מיליון אמריקאים), יש צורה כלשהי של מחלה אוטואימונית. נשים נוטות ללקות במחלות אלו הרבה יותר מאשר גברים.      

מחלות אוטואימוניות יכולות להיות קלות, כגון אטופיק דרמטיטיס או יובש בעיניים. או חמורות, כגון טרשת נפוצה, דלקת פרקים שגרונית (ראומאטוידית), זאבת ((lupus, מחלת קרוהן, מחלת פרקינסון, סקלרודרמה, פסוריאזיס, דלקת בלוטת התריס של השימוטו, מחלת מעי רגיז, מחלת אדיסון, צאליאק, מיאסטניה גרביס, תסמונתGuillain-Barré וכו'.

הרפואה המערבית לא הצליחה למצוא תרופה למחלות האוטואימוניות. הטיפול היחיד שמציעה הרפואה המערבית בדרך כלל, הוא לנסות לזהות את ה"טריגרים" ולגרום למטופלים להימנע מהם. אבל למחלות אוטואימוניות רבות אין טריגר שניתן לזהות, לשלוט בו או להימנע ממנו. אמנם לאחרונה חלה עלייה במספר התרופות המוצעות לטיפול במחלות אוטואימוניות, אלא שגם אם הן פועלות, הן שולטות בתסמינים בלבד או בחלקם. הם אינן מרפאות ולעתים קרובות יש להם תופעות לוואי מסוכנות. 

מחלת פרקינסון (PD) לדוגמה היא המחלה הנוירודגנרטיבית השנייה בשכיחותה הכרונית והפרוגרסיבית. שימוש ארוך טווח ב-levodopa מוביל לאובדן יעילות וסיבוכים. לכן, חולי PD רבים פונים לטיפולים משלימים כדי להקל על התסמינים. מחקרים רבים הראו כי לדיקור סיני יתרונות טיפוליים מצוינים עבור PD, וכתוצאה מכך חל שיפור בתסמינים קליניים כגון רעד ועוד, כמו כן המינונים של התרופות פוחתים, פחות תופעות לוואי ושיפור איכות חיי היומיום כמו שיפור באיכות השינה ועוד. בקיצור, אוסף גדל והולך של עדויות מראה שדיקור סיני יכול להקל על הסימפטומים של מחלת פרקינסון, להאט את התקדמותם של תסמינים אלה, להפחית את המינון של התרופות ולהפחית תופעות לוואי (Lee MS, e.a., 2018, Van Den Noort, e.a., 2019, Huang e.a., 2020).

דיקור סיני למחלות אוטואימוניות, (יכול להקל על חלק מהתסמינים הקשורים לטרשת נפוצה, לרבות כאב, ספסטיות, חוסר תחושה ועקצוצים, בעיות בשלפוחית ​​השתן ודיכאון.

למעשה, ההשפעות המועילות של דיקור סיני הוכחו בכל המחלות האוטואימוניות הרבות.  

דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, רפואה סינית מסורתית - TCM) בטיפול במחלות אוטואימוניות:

  • מרגיע את מערכת החיסון של הגוף ומשנה את רגישותו ל"טריגר".
  • מייצב את התקדמות המחלה האוטואימונית ברוב החולים. מחקרים הראו שדיקור סיני למחלות אוטואימוניות, מעורר תגובות בתאי עצב כמו גם בחלקים מהמוח. וכאשר מתעוררת שאלת החסינות, אינדוקציה של חסינות אדפטיבית תלויה בהצגת אנטיגן לתאי T, מצב זה מתרחש בבלוטת הלימפה וכן בעור.
  • כאשר אנו מחדירים מחט דיקור לעור, נוצרים אותות ומתחיל מגע מזודרמלי (תת עורי), או אז תאים אוטואימוניים ממקור מזנכימלי מווסתים על ידי אותות אלו.
  • באמצעות דיקור סיני למחלות אוטואימוניות, אנשים עם מחלה אוטואימונית יכולים לתכנת מחדש את המוח והתאים שלהם לאורך זמן, כך שיפעלו כמתוכנן.
  • אנשים רבים הסובלים ממחלות אוטואימוניות חווים גם רמות גבוהות של מתח עקב ההפרעה שלהם. הניסיון לחיות אורח חיים "נורמלי" עם כאבים עזים ותסמינים אחרים עלול להיות מאוד מלחיץ. מחקרים מראים שדיקור סיני מרגיע מאוד ומסייע בהפחתת רמות עודפות של קורטיזול במוח (מה שתורם ללחץ הכרוני), וגם משחרר אנדורפינים - הורמוני הרגשה טובים שיכולים להגביל את תגובת הגוף לכאב.
  • בנוסף לטיפול בסימפטומים של מחלות אוטואימוניות, דיקור סיני ורפואה סינית בכלל, יכולים לסייע בהעלמת הגורם הבסיסי למחלה.

אם אתם מתמודדים עם כל סוג של מחלה אוטואימונית, נסו את הרפואה הסינית. התוצאות יכולות לשנות חיים.                                                          

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים