fbpx
Skip to main content
בנדודי שינה

דיקור סיני לטיפול בנדודי שינה

לפני שנשוחח על דיקור סיני לטיפול בנדודי שינה, כמה מילים על החשיבות של שינה. חשיבות רבה יש לה לשינה הנורמאלית, ובעיקר לאדם שרוצה לשמור על בריאותו. כשאדם יושן 6-8 שעות שרירי הגוף שלו יכולים להירגע לחלוטין. אבל אם הוא סובל מנדודי שינה, בלתי אפשרי להרגיע את הגוף והמוח. לפיכך, עבור אותו אדם הסובל מנדודי שינה, מצב זה מאיים על הופעת מחלות קשות מאוד כמו: נוירוזות, נוירסטניה, מחלה הקשורה לעליית לחץ דם ורבים אחרים. כ"בונוס" בעתיד הוא עלול לסבול מעייפות כרונית, חוסר יכולת להירגע, לחץ כרוני וסימפטומים אחרים של נדודי שינה.

נדודי שינה (insomnia) מאופיינים בהפרעה בשינה בלילה. נדודי שינה פועלים הן כהפרעה עצבית עצמאית והן כתסמין במקביל לפתולוגיות אחרות. הפרעות שינה יכולות להופיע לעתים קרובות עקב תסמונות כאב במחלות במפרקים ובעמוד השדרה - בקע בין חוליות, אוסטאוכונדרוזיס, דלקת פרקים, רדיקוליטיס וכו' נדודי שינה הם אחת המחלות הנפוצות ביותר בחברה המודרנית. בין 15% ל-30% מהמבוגרים ו-10% עד 23% מהמתבגרים ברחבי העולם סובלים מדרגות שונות של נדודי שינה. כשרוצים לחקור את השינה, הגורם העיקרי אינו משך השינה, אלא מצבו של האדם עם התעוררותו. כלומר, לא חשוב כמה זמן אנחנו ישנים, אלא כמה טוב אנחנו ישנים. האם השינה שלך הייתה מרגיעה לגוף ומחדשת את הנפש? מומלץ לנסות דיקור לטיפול בנדודי שינה.

 צורות קליניות של נדודי שינה:

 • Presomnic form האדם מתקשה להירדם. בדרך כלל תהליך של הירדמות אמור לארוך כ-10 דקות. בצורה זו של הפרעה בשינה, האדם זקוק ליותר מחצי שעה כדי להירדם.
 • form Somnic מאופיין בשינה שטחית ובהתעוררות תכופה, שגם הצליל הקל ביותר עלול לעורר אותו. לעתים קרובות, אדם מתעורר בגלל סיוטים המייסרים אותו, מרגיש קוצר נשימה, דפיקות לב או דחף תכוף להטיל שתן.
 • Postsomnic form - ישנם מומחים המכנים הפרעה זו "ישנוניות". זה יכול להתרחש גם אחרי שינה של מספיק זמן ומאופיין בחוסר יכולת לתפקד כרגיל לאחר ההתעוררות. האדם מרגיש מוצף, מנומנם. הוא מתלונן על כאב ראש וירידה בביצועים.

חולים צריכים להיות מודעים לכך שנטילת כדורי שינה היא טיפול בנדודי שינה שהוא בעצם רק סימפטומטי. בנוסף, לתרופות אלו יש שלל השלכות לא רצויות, ולכן יש להגביל ככל האפשר את השימוש בהן.

בעזרת דיקור סיני לנדודי שינה (דיקור, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, רפואה סינית מסורתית - TCM), מומחים עם ניסיון רב מטפלים בהצלחה בכל סוגי נדודי השינה. טיפול בנדודי שינה באופן זה, מסייע בהעלמת התעוררות תכופה בלילה או קושי להירדם. משך ואיכות השינה בלילה גם מנורמל, ההתעוררות בבוקר הופכת לקלה יותר, האדם לא מתייסר בגלל ישנוניות ועייפות בבוקר. כתוצאה מטיפול שנערך כראוי, מתאפשר לו לעמוד בלחץ, הביצועים הנפשיים והפיזיים משתפרים, מצב הרוח משתפר ונמנעת התפתחות של מחלות נוירולוגיות ואחרות הקשורות לנדודי שינה.

 הסימפטומים העיקריים של נדודי שינה הם:

 • קושי להירדם (חוסר יכולת להירדם למשך חצי שעה ומעלה);
 • שינה שטחית חסרת מנוחה, המלווה בהתעוררות תכופה;
 • מתעוררים מוקדם מדי ומתקשים להירדם שוב;
 • התעוררות בוקר קשה וכו'.

 

תסמינים קשורים:

 היתרונות של טיפול בדיקור סיני לנדודי שינה:

 • מידת יעילות גבוהה. שיטות הרפואה הסינית המשמשות לטיפול בנדודי שינה בדיקור סיני הראו תוצאות טובות למגוון רחב של גורמים להפרעות שינה. הודות לכך, מומחים מספקים תוצאות גבוהות של טיפול.
 • שיקום האמון בשינה. טיפול בבעיות שינה בשיטות הרפואה הסינית המסורתית לא רק מסייע בביטול הסימפטומים העיקריים של נדודי שינה, אלא משפיע על הגורם להופעתם. יציבות רגשית ועמידות בפני לחץ מוגברים על ידי השבת האיזון של מערכת העצבים, מה שמצמצם, בתורו, את הסיכון להישנות.
 • אין תופעות לוואי חמורות. ברפואה הסינית השבת השינה והעלמת בעיות בהירדמות מושגות ללא שימוש בפסיכוטרופיות או מהפנטים. נעשה שימוש בשיטות הדיקור הסיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM) המתאימות למקרה הספציפי.

 

מחקרים רבים הראו כי טיפול דיקור סיני מציג את התכונות הבאות בטיפול באינסומניה:

 • מגביר את ההפרשה הלילית של המלטונין, האחראי על תחילת השינה, משכה ואיכותה;
 • מפחית את פעילות מערכת העצבים הסימפתטית (הקשורה למתח);
 • מגביר את התוכן של תחמוצת החנקן, התורם לתפקוד תקין של המוח ומסייע במעכב חשיבה ושיפור השינה.
 • משפר את זרימת הדם במוח, המסייע להרפיית הגוף והנפש, ומשפר את איכות השינה.
 • מווסת רמות של נוירוטרנסמיטרים (או מאפננים שלהם) כגון סרוטונין, נוראדרנלין, דופמין, GABA ונוירופפטיד Y, ומשנה את הכימיה המאזנת במוח כדי לסייע בהגברת הרפיה והפחתת המתח.

 

טיפול בנדודי שינה בדיקור סיני (דיקור סיני, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי-TCM) אינו גורם לסיבוכים קשים ותופעות לוואי של טיפול תרופתי. טיפול כזה אינו גורם לעייפות ונמנום, אינו מוביל לירידה בריכוז, להתמכרות ומומלץ לכל הסובל מנדודי שינה.

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים