fbpx
Skip to main content
טיפול, החלמה ושיקום לאחר אירוע מוחי

טיפול, החלמה ושיקום לאחר אירוע מוחי. דיקור סיני

שבץ מוחי הוא מחלה הנובעת מקרע או חסימה של כלי מוח עם דימום המופיע לאחר מכן, מסוג דימומי או איסכמי. שבץ יכול להיגרם כתוצאה מעומס יתר, מתח, תזונה לא נכונה ופעילות מינית גבוהה (במקרה של חולים מבוגרים).

 קבוצת הסיכון כוללת:

  • אנשים עם לחץ דם גבוה;
  • סובלים ממחלות לב (בפרט הפרעות קצב)
  • חולי סוכרת;
  • אנשים הסובלים מעודף משקל;
  • הסובלים ממפרצת מוחית;
  • אנשים עם קרישת דם לקויה.

שבץ מוחי הוא גורם המוות השני בשכיחותו בעולם, בסין הוא הפך לסיבת המוות העיקרית. שבץ מוחי הוא גם גורם עיקרי למוגבלות, נכות ותלות של מבוגרים בסובבים אותם. בחברה של ימינו, בה אנשים נחשפים ללחץ משמעותי על בסיס יומיומי, שבץ מוחי נפוץ יותר ויותר. לעתים קרובות, שיתוק של צד אחד של הגוף מתרחש (מה שנקרא המפלגיה), הפרעות דיבור, עצבנות של מערכת העיכול. תפקודים אינטלקטואליים נותרים לעיתים קרובות ללא השפעה, אך המטופל מאבד את היכולת לחיות ולעבוד כרגיל. למרות ששיעורי התמותה המתואמים לגילאים משבץ מוחי ירדו בשני העשורים האחרונים, המספר המוחלט של אנשים עם שבץ מוחי ראשון (16.9 מיליון), ניצולי שבץ מוחי (33 מיליון), מקרי מוות משבץ מוחי (5.9 מיליון) ומותאם לנכות. DALYs (102 מיליון) היו עדיין גבוהים בשנת 2010 וגדלו משמעותית מאז 1990 (68%, 84%, 26% ו 12% גידולים, בהתאמה). חשוב מאוד להתחיל בהתאוששות משבץ מוקדם ככל האפשר, כדי למנוע שבץ חוזר. ישנן טכניקות רבות, אך דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM) עדיף בהרבה על אחרים מבחינת יעילות ההחלמה והשיקום לאחר אירוע מוחי.

בדיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, רפואה סינית מסורתית-TCM) נעשה שימוש בסין במשך שלוש אלפים שנים ומשמש יותר ויותר ברוב מדינות המערב בשנים האחרונות, במיוחד במהלך הטיפול, ההתאוששות והשיקום של שבץ מוחי.

זיהינו 31 מחקרים, העד יולי 2015, להכללה בסקירה זו. בסך הכל נכללו במחקרים 2,257 משתתפים שעברו אירוע מוחי לפני יותר מחודש. כל המחקרים השוו דיקור סיני כדי לקדם החלמה לטיפול ללא דיקור או דיקור מדומה. התוצאות כללו מדידות של רמת הפעילות היומיומית, תפקוד נוירולוגי, תנועה, תפקוד קוגניטיבי, דיכאון, תפקוד בליעה, כאב ואיכות חיים. מצאנו עדויות מוחלטות לכך שדיקור סיני משפר את הפעילות היומית וכמה היבטים של התפקוד הנוירולוגי.

דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי, TCM), שהוא יחסית פשוט, זול ובטוח בהשוואה להתערבויות מסורתיות אחרות, מקובל היטב על ידי מטופלים ונמצא בשימוש נרחב לשיפור פונקציות מוטוריות, חושיות, דיבוריות ונוירולוגיות אחרות בבני אדם בטיפול, החלמה ושיקום לאחר שבץ מוחי. על פי מחקרים, דיקור סיני (דיקור סיני, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי - TCM) מסייע בהפחתת צמיגות הדם (משחרר צינורות כלי דם) ותיקון עצבים פגועים. בטיפול בדיקור סיני זרימת הדם משתפרת, רגישות משוחזרת (ראייה, שמיעה, דיבור וכו'), ומאזן הגוף ההורמונלי משוחזר.

 לפיכך, דיקור סיני (אקופונקטורה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני מסורתי-TCM) בקרב אנשים שעברו שבץ מוחי חריף, תת-חריף וכרוני הוא בעל ההשפעות הבאות:

1) מפחית את הסיכון למוות או לסיבוכים קשים אצל אנשים עם שבץ מוחי וכרוני בתום הטיפול ובמעקב;

2) משפר את הגירעון הנוירולוגי ואת איכות החיים לאחר הטיפול ובתום תקופת התצפית;

3) מצמצם את מספר האנשים הזקוקים לטיפול מאושפז;

 4) לדיקור אין תופעות לוואי חמורות לטווח ארוך.

התקופה החריפה של מצב לאחר שבץ נקרא ברפואה הסינית "מכת רוח". אם תתחיל בטיפול בדיקור סיני בתקופה זו (כלומר מוקדם ככל האפשר), סביר להניח שתהליך ההחלמה יישא פרי הרבה יותר מוקדם. שימו לב! טיפול בדיקור סיני בסין מראה תוצאה חיובית אצל 85% מחולי השבץ.

בכל הנוגע להחלמה משבץ, הדיקור מאפשר לך להעמיד אדם על הרגליים, לחזור לחיים הרגילים, לעבוד - וכל זה תוך זמן קצר. זה מפעיל את היכולות הפנימיות של הגוף, משחזר את התפקודים האבודים.

 

לקביעת פגישת ייעוץ

כדי לקבל פרטים נוספים על הטיפול, השאירי פרטים או התקשרו 052-3690498

התמחות ושירותים